Yvonne Catterfeld to urodzona 2 grudnia 1979 roku niemiecka piosenkarka, aktorka i osobowość telewizyjna. Urodziła się i wychowała w Erfurcie w Turyngii. Później przeniosła się do Lipska, aby kontynuować karierę muzyczną.

W 2000 roku brała udział w debiutanckim sezonie serii konkursów wokalnych „Stimme 2000”, gdzie zajęła drugie miejsce. Yvonne Catterfeld podpisała następnie kontrakt nagraniowy z Hansa Records, która wydała jej debiutancki singiel „Bum” w 2001 roku. W tym samym roku została sławna, gdy otrzymała główną rolę w niemieckiej operze mydlanej „Gute Zeiten, schlechte Zeiten”.

W 2003 roku Yvonne Catterfeld dokonała muzycznego przełomu, kiedy jej piąty singiel „Für dich” stał się międzynarodowym hitem numer jeden i gdy wyprodukowała równie udany album „Meine Welt”.

Yvonne kontynuowała sukces dzięki kolejnym albumom „Farben meiner Welt” (2004) i „Unterwegs” (2005), które zrodziły hity „Du hast mein Herz gebrochen” i „Glaub an mich”. Po odejściu z „Gute Zeiten, schlechte Zeiten” i głównej roli w krótkiej telenoweli „Sophie – Braut wider Willen”, wydała swój czwarty album Aura, który odniósł mniejszy sukces komercyjny. Yvonne Catterfeld przeszła do Sony Music, a po nieudanym okresie wróciła ponownie na szczyty list przebojów z reedycją swojego szóstego albumu „Lieber so” (2013), kiedy wystąpiła w drugim sezonie „Sing meinen Song - Das Tauschkonzert”, niemieckiej wersji serii „The Best Singers”.

Posłuchajcie kilku piosenek, które wyszukałam specjalnie dla was.

Link do tekstu piosenki „Was bleibt”

Link do tekstu piosenki „Irgendwas”

Link do tekstu piosenki „Besser werden”

Miłego słuchania i śpiewania :-)

Antonina Pinczewska, klasa 8a

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Rok urodzenia Annett Louisan nie jest do końca ustalony. Ona sama podaje rok 1979, inne źródła 1977. Osobiście w wywiadach mówi, że dużo czasu minęło od jej dzieciństwa. Annett Louisan spędziła dzieciństwo jako jedynaczka u swoich dziadków w Schönhausen, aż do 13. roku życia, kiedy przeprowadziła się z matką do Hamburga. Tam też później studiowała. Louisan to pseudonim sceniczny tej niemieckiej artystki, wywodzący się od imienia jej babci, Louise.

Annett Louisan zyskała sławę w 2004 roku dzięki utworom takim jak „Das Spiel”. Śpiewała też piosenkę „Der kleine Unterschied”, która była tytułowym utworem niemieckiej komedii „Warum Männer nicht zuhören und Frauen schlecht einparken“.

Annett Louisan prezentuje szeroką gamę muzyki m.in. blues, soul, jazz i swing. Teksty jej piosenek dotyczą głównie miłości, porażki i rozczarowania.

Annett Louisan jest jedną z niewielu niemieckich artystek, które zyskały rozgłos dzięki utworom w stylu chanson. Muzycznie jej drugi album odchodzi od popu i koncentruje się właśnie bardziej na francusko-niemieckiej tradycji chanson urozmaiconej rytmami bal-musette, tango i bossa nova. Dyskretne podkłady pozwalają często chrapliwemu głosowi Louisan pozostać widocznym.

W 2004 r. Anette Louisan wstąpiła w pierwszy związek małżeński, który przetrwał do 2008 r. Po rozwodzie Anette poślubiła w czerwcu 2014 r. Marcusa Broscha, autora piosenek pochodzącego z Hamburga. Ich córka Emmylou Rose Brosch urodziła się 25 lipca 2017 r.

Poniżej linki do kilku piosenek Annett Louisan.

Link do tekstu piosenki „Allein und beisammen”

Link do tekstu piosenki „Alles erledigt”

Link do tekstu piosenki „Das Gefühl”

Miłego słuchania i śpiewania :-)

Nicole Jaśniuk, klasa 8a

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Namika (właśc. Hanan Hamdi) to niemiecka piosenkarka urodzona 7 września 1991 roku we Frankfurcie nad Menem. Gatunki muzyczne jakimi charakteryzuje się jej twórczość to pop, rap i hip-hop.

Namika jest marokańskiego pochodzenia. Jej dziadkowie pochodzą z marokańskiego miasta Nador, skąd przybyli w latach 70. XX wieku do Niemiec.

Duży postęp w jej karierze nastąpił 21 lipca 2015 roku, gdy jej debiutancki album pt. „Nador” zajął 13 miejsce na niemieckiej liście sprzedaży albumów. Natomiast pod koniec lipca 2015 roku jej singiel „Lieblingsmensch” promujący ten album, zajął 27 miejsce niemieckiej listy sprzedaży singli. W 2015 roku reprezentowała kraj związkowy Hesję w Bundesvision Song Contest, zajmując 7 miejsce z utworem „Hellwach”. Namika rywalizowała również w New Music Award 9 października 2015 roku, wykonując 3 utwory. Od tamtego momentu jej kariera tylko szła do przodu. 29 października 2018 roku ogłosiła, że jej nowy album będzie nosił tytuł „Que Walou”. Jeszcze tego samego dnia ukazały się dwa pierwsze single „Que Walou” i „Ahmed”. 13 kwietnia został wydany trzeci singel „Je ne parle pas français”.

Zachęcam do wysłuchania trzech piosenek Namiki, o których wspomniałam powyżej.

Link do tekstu piosenki „Lieblingsmensch”

Link do tekstu piosenki „Je ne parle pas français”

Link do tekstu piosenki „Que Walou”

Miłego słuchania i śpiewania :-)

Michalina Skalska, klasa 8c

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Sarah Connor (właśc. Sarah Marianne Corina Lewe), niemiecka piosenkarka amerykańskiego pochodzenia, urodziła się 13 czerwca 1980 r. w Hamburgu. Jest ona również autorką tekstów muzycznych oraz tancerką. Wykonuje takie gatunki muzyczne jak pop, R&B i soul.

Przygodę ze śpiewem zaczęła śpiewając w kościelnym chórze, a jako dziesięciolatka rozpoczęła prywatną naukę śpiewu w szkole muzycznej. Na swoje lekcje zarabiała samemu pracując jako kelnerka w hotelu. Po raz pierwszy wystąpiła przed dużą publicznością podczas koncertu Michaela Jacksona w Niemczech jako wokalistka w chórku.

W wieku 17 lat porzuciła szkołę muzyczną, nagrała demo i rozesłała je do wytwórni płytowych pod nazwiskiem „Sarah Gray”. Zadebiutowała już w 2001 duetem z amerykańskim raperem TQ, z którym nagrała singel promujący debiutancki album artystki „Green Eyed Soul”.

W 2004 roku na świat przyszło jej pierwsze z czwórki dzieci. W raz z rodziną wystąpiła we własnym reality show „Sarah & Marc in Love”. W 2009 Connor nagrała wraz z Enrique Iglesiasem utwór „Takin’ Back My Love”, który znalazł się na albumie „Greatest Hits”. Utwór został wydany jako drugi singel promujący album w krajach niemieckojęzycznych, w Czechach i w Polsce.

W kwietniu 2010 roku ogłoszono, iż Connor będzie zasiadać jako jurorka w niemieckiej edycji brytyjskiego programu muzycznego „X-Factor”. Od 2010 do 2012 była członkiem komisji w tym programie.

Jej piosenki możemy oglądać w serwisie YouTube. Pod względem liczby wyświetleń wygrywa jej piosenka „Wie schön du bist”. Poniżej trzy utwory, które wybrałam spośród wielu przebojów tej piosenkarki.

Link do tekstu piosenki „Wie schön du bist”

Link do tekstu piosenki „Zelt am Strand”

Link do tekstu piosenki „Ich wünsch dir”

Miłego słuchania i śpiewania :-)

Kinga Konstanciak, klasa 8c

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Vision and Values
We welcome and value different journeys through kindness, simplicity and humour.