wszyscy przechodzimy bardzo trudny czas. Powszechna izolacja, obawa o zdrowie nasze i naszych bliskich, niepokojąca perspektywa rodzinnych finansów oraz niepewność tego co nas czeka,  napawa wielu z nas pesymizmem. Nasz nastrój często udziela się dzieciom, które słyszą niepokojące rozmowy rodziców, wiadomości z mediów i ulegają niesamowitej presji obecnych wydarzeń.

Dodatkowo, brak kontaktów z rówieśnikami jest dla niektórych dzieci czasem nie do zniesienia. Martwią się też o wyniki szkolne, trudności z komunikacją elektroniczną czy o egzaminy. Warto w tym trudnym okresie być szczególnie blisko pociech i bacznie je obserwować. Obniżony nastrój lub niespotykane dotąd zachowania mogą być sygnałem, że coś niedobrego dzieje się z psychiką dziecka.

Jak rozpoznać pierwsze objawy stanów depresyjnych u dzieci i młodzieży przedstawia poniższa prezentacja

A tutaj znajduje się link do pobrania prezentacji w formie PDF