Drodzy Uczniowie,

dzisiaj podrzucamy Wam kolejną propozycję związaną z planowaniem dalszej ścieżki kariery/kształcenia. Chcemy zapoznać Was z tak zwaną „Mapą wizyjną”. Mapa może dotyczyć krótkiego czasu, np. co chcę osiągnąć, jakie są moje cele do września, gdy wrócimy do szkoły lub na dłuższy okres czasu (np. kim chcę być, jakie mam cele po skończeniu szkoły).
Prace można wykonać zarówno w formie tradycyjnej (wtedy przyda nam się: papier, flamastry, kolorowe gazety, klej, nożyczki, naklejki i inne elementy, które mogą pozwolić nam na stworzenie naszej indywidualnej, unikatowej wersji mapy) lub w wersji komputerowej np. jako prezentacja multimedialna.
Możemy także pozwolić sobie na wymyślenie swojej własnej formy (np. makiety, animacji, filmu czy podcastu). Pokażcie na mapie, jakie są Wasze marzenia i cele. Ukończoną mapę powieście w widocznym miejscu w Waszym pokoju, wtedy za każdym razem, kiedy na nią spojrzycie, będziecie czuli się zmotywowani do osiągnięcia wyznaczonego sobie celu.
Poniżej przesyłamy kilka znalezionych w internecie propozycji takich map.

Powodzenia!

mapa1