Ponieważ oprócz języka angielskiego możecie również uczyć się w naszej szkole języka niemieckiego, na naszym świetlicowym blogu poza słówkami i piosenkami po niemiecku można  znaleźć też wiele informacji o krajach niemieckojęzycznych np. tu Kraje niemieckojęzyczne i tu O krajach niemieckojęzycznych.

W związku z obchodzonym w naszej szkole Dniem Języków Obcych uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w konkursie wiedzy o Niemczech, który przeprowadzony został na portalu Quizizz i zawierał 24 pytania z różnych dziedzin. Niektórym z nich udało się odpowiedzieć prawidłowo na wszystkie pytania. Ciekawe, czy Wy też dalibyście radę. Spróbujcie! Quiz wiedzy o Niemczech Jeśli chcecie sprawdzić, czy udzieliliście prawidłowych odpowiedzi napiszcie do mnie.

Miłej zabawy :-)

E.S.