W dzisiejszym wpisie polecam Wam książkę Kathryn Nicolai pt.: ,,Nic się nie dzieje".  Jest to zbiór opowiadań na dobranoc adresowanych zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników.

Wstęp książki brzmi następująco:

"Sen powinien być czymś łatwym. Bądź co bądź to dla nas jedna z najbardziej naturalnych rzeczy: potrzebujemy odpoczynku i chcemy spać. Czasem jednak po prostu nie możemy. Co się z nami dzieje?

Cóż, najczęściej przeszkadza nam w tym nasz mózg. Myślenie jest trochę jak ciężarówka z cegła na pedale gazu. Jedzie dalej, nawet gdy nie ma nikogo kto by ja prowadził i jeśli jej na to pozwolimy, będzie tak mknęła przez cała noc. Dodajmy do tego zabiegany, chaotyczny świat, za dużo kofeiny i przerażająca ilość czasu, jaka spędzamy przed monitorami, a stanie się oczywiste, dlaczego tak wielu z nas ma problemy z zasypianiem.

Możemy jednak odzyskać łatwość zasypiania i wszystkie korzyści jakie się z tym wiążą. Wdrożenie się w rutynę wymaga odrobiny praktyki i dyscypliny, ale jest to możliwe."

Przykładowych opowiadań z książki możecie posłuchać w serwisie YouTube.
Poniżej znajdziecie kilka z nich:

Ta książka naprawdę potrafi zrelaksować. Po cichu uczy uważności, łagodzi nadwyrężone nerwy i buduje solidne nawyki pielęgnujące sen. Polecam !!!

Karolina Suchecka