Sarah Connor (właśc. Sarah Marianne Corina Lewe), niemiecka piosenkarka amerykańskiego pochodzenia, urodziła się 13 czerwca 1980 r. w Hamburgu. Jest ona również autorką tekstów muzycznych oraz tancerką. Wykonuje takie gatunki muzyczne jak pop, R&B i soul.

Przygodę ze śpiewem zaczęła śpiewając w kościelnym chórze, a jako dziesięciolatka rozpoczęła prywatną naukę śpiewu w szkole muzycznej. Na swoje lekcje zarabiała samemu pracując jako kelnerka w hotelu. Po raz pierwszy wystąpiła przed dużą publicznością podczas koncertu Michaela Jacksona w Niemczech jako wokalistka w chórku.

W wieku 17 lat porzuciła szkołę muzyczną, nagrała demo i rozesłała je do wytwórni płytowych pod nazwiskiem „Sarah Gray”. Zadebiutowała już w 2001 duetem z amerykańskim raperem TQ, z którym nagrała singel promujący debiutancki album artystki „Green Eyed Soul”.

W 2004 roku na świat przyszło jej pierwsze z czwórki dzieci. W raz z rodziną wystąpiła we własnym reality show „Sarah & Marc in Love”. W 2009 Connor nagrała wraz z Enrique Iglesiasem utwór „Takin’ Back My Love”, który znalazł się na albumie „Greatest Hits”. Utwór został wydany jako drugi singel promujący album w krajach niemieckojęzycznych, w Czechach i w Polsce.

W kwietniu 2010 roku ogłoszono, iż Connor będzie zasiadać jako jurorka w niemieckiej edycji brytyjskiego programu muzycznego „X-Factor”. Od 2010 do 2012 była członkiem komisji w tym programie.

Jej piosenki możemy oglądać w serwisie YouTube. Pod względem liczby wyświetleń wygrywa jej piosenka „Wie schön du bist”. Poniżej trzy utwory, które wybrałam spośród wielu przebojów tej piosenkarki.

Link do tekstu piosenki „Wie schön du bist”

Link do tekstu piosenki „Zelt am Strand”

Link do tekstu piosenki „Ich wünsch dir”

Miłego słuchania i śpiewania :-)