Rok urodzenia Annett Louisan nie jest do końca ustalony. Ona sama podaje rok 1979, inne źródła 1977. Osobiście w wywiadach mówi, że dużo czasu minęło od jej dzieciństwa. Annett Louisan spędziła dzieciństwo jako jedynaczka u swoich dziadków w Schönhausen, aż do 13. roku życia, kiedy przeprowadziła się z matką do Hamburga. Tam też później studiowała. Louisan to pseudonim sceniczny tej niemieckiej artystki, wywodzący się od imienia jej babci, Louise.

Annett Louisan zyskała sławę w 2004 roku dzięki utworom takim jak „Das Spiel”. Śpiewała też piosenkę „Der kleine Unterschied”, która była tytułowym utworem niemieckiej komedii „Warum Männer nicht zuhören und Frauen schlecht einparken“.

Annett Louisan prezentuje szeroką gamę muzyki m.in. blues, soul, jazz i swing. Teksty jej piosenek dotyczą głównie miłości, porażki i rozczarowania.

Annett Louisan jest jedną z niewielu niemieckich artystek, które zyskały rozgłos dzięki utworom w stylu chanson. Muzycznie jej drugi album odchodzi od popu i koncentruje się właśnie bardziej na francusko-niemieckiej tradycji chanson urozmaiconej rytmami bal-musette, tango i bossa nova. Dyskretne podkłady pozwalają często chrapliwemu głosowi Louisan pozostać widocznym.

W 2004 r. Anette Louisan wstąpiła w pierwszy związek małżeński, który przetrwał do 2008 r. Po rozwodzie Anette poślubiła w czerwcu 2014 r. Marcusa Broscha, autora piosenek pochodzącego z Hamburga. Ich córka Emmylou Rose Brosch urodziła się 25 lipca 2017 r.

Poniżej linki do kilku piosenek Annett Louisan.

Link do tekstu piosenki „Allein und beisammen”

Link do tekstu piosenki „Alles erledigt”

Link do tekstu piosenki „Das Gefühl”

Miłego słuchania i śpiewania :-)