Tym wpisem rozpoczynamy cykl artykułów pt.: "Książki, które warto mieć na swojej półce". Mamy nadzieję, że zachęcimy Was do poszerzenia swojej biblioteczki o psychologiczne pozycje ?

Dziś chcę Wam przedstawić "Jej Wysokość Lilianę VI" autorstwa dr Natalii Liszewskiej - certyfikowanej psychoterapeutki poznawczo-behawioralnej, założycielki ITPB,wykładowczyni; superwizorki oraz seksuolożki w trakcie certyfikacji.

liliana

Królestwo Liliany VI jest pełne zabawy, radości i humoru.
Lila lubi układać puzzle, pływać w basenie i chować się w kryjówkach.
W życiu Lilki jest także sporo wizyt u specjalistów, pobytów w szpitalu, badań.
Wszyscy wokół Jej Wysokości zastanawiali się i obradowali...dlaczego nie rośnie (a dokładnie: rośnie zbyt wolno)

Jej Wysokości wcale nie przeszkadzał jej wzrost - doskonale wie, że jesteśmy różni i dzięki temu świat jest piękny i kolorowy.

Czasami bywało też trudno - zdarzało się, że dzieci i dorośli postrzegali ją przez pryzmat wzrostu i traktowali jak maluszka.
Na szczęście Jej Wysokość dzielnie wyznaczała granice.

Po wielu badaniach Lilka dowiaduje się, że jej organizm, by mógł zdrowo się rozwijać, potrzebuje hormonu wzrostu, co jest powiązane z zastrzykami i wieloma zasadami, które trzeba wdrożyć w życie. Początki były trudne, ale z czasem, przy wsparciu najbliższych i znalezieniu kilku pomocnych sposobów, "z górki" :)

Jej Wysokość Liliana dzieli się z nami swoją historią zdrowienia i walki o zdrowie.
Może być szczególnym wsparciem dla dzieci i rodziców dzieci, zmagających się z chorobą.jejWysokoscLilianaVI karta
Jednak chcę podkreślić, że to książka dla KAŻDEGO Z NAS.
Lila pokazuje nam MOCE, które są w nas i wokół nas.

To MOC akceptacji, wsparcia, bliskości, czułej relacji z samym sobą, różnorodności i miłości.

Zachęcam Was, by zajrzeć do Królestwa Jej Wysokości Liliany VI i wspólnie z nią odkryć (lub jeszcze bardziej poczuć) jej (i nasze) SUPER MOCE.
?
Znacie Jej Wysokość Lilianę VI?
Jestem bardzo ciekawa Waszych refleksji :)

Książkę można zakupić w sklepie pani dr Liszewskiej: https://sklep.itpb.pl/