Xavier Naidoo urodził się 2 października 1971 r. w Mannheim. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w czasach szkolnych, kiedy to śpiewał w chórkach w szkole i w kościele.

Na początku lat 90. przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie pod pseudonimem „Kobra” w 1994 r. wydał swój pierwszy debiutancki album studyjny pod tytułem „Seeing Is Believing”. W tym samym roku zaczął współpracę z zespołem Rödelheim Hartreim Projekt i pojawił się gościnnie na ich debiutanckiej płycie w utworze „Reime”, a później jeszcze w kolejnych utworach.

W 1997 r. opublikował niesamowity singiel „Freisein”, który nagrał w duecie z Sabriną Setlur. 30 maja 1998 r. zrobił kolejną płytę studyjną pt. „Nicht von dieser Welt”, która została sprzedana ponad milion razy i była najczęściej sprzedawaną płytą w Niemczech.

W 1999 r. otrzymał niemiecką nagrodę Echo w dwóch kategoriach: Debiut roku i Artysta roku. Później otrzymał statuetkę Viva Comet Awards za wygraną jako najlepszy lokalny artysta oraz Europejską Nagrodę Muzyczną MTV dla najlepszego niemieckiego wykonawcy. Jego kariera zaczęła rozwijać się w błyskawicznym tempie i Xavier Naidoo nagrał od tego czasu wiele albumów i otrzymał wiele nagród.

Oto kilka jego piosenek:

Link do tekstu piosenki „Bitte hör nicht auf zu Träumen”

Link do tekstu piosenki „Der Fels”

Miłego słuchania i śpiewania :-)

Mikołaj Kociński, klasa 8b