Elif Demirezer (ur. 12 grudnia 1992 w Berlinie) obecnie znana pod pseudonimem ELIF, jest niemiecką piosenkarką i autorką piosenek.

Elif urodziła się jako córka tureckich imigrantów w Berlinie. Dorastała w berlińskiej dzielnicy Moabit. Oprócz występów w szkolnym musicalu i szkolnym chórze Elif jako nastolatka brała lekcje gry na gitarze. W tym czasie napisała swoje pierwsze piosenki. W wieku 16 lat Elif startowała w ósmym sezonie ProSieben-Castingshow Popstars ze swoją własną piosenką „Fliegen”. Razem ze swoim partnerem Niklasem Denninem zajęła drugie miejsce w finale. Po Popstars, Demirezer wzmocniła swoją obecność w Internecie na Facebooku i YouTube, wprowadzając własne piosenki, które były głównie w języku niemieckim. Pracowała również jako blogerka dla „I Love Radio” w Webradio. W 2012 roku Demirezer dołączył do niemieckiego piosenkarza i autora tekstów Tima Bendzko podczas jego listopadowej trasy koncertowej po niemieckich klubach. Towarzyszyła również w 2013 roku Ronanowi Keatingowi podczas jego tournée po Niemczech. W 2013 roku ukazał się jej pierwszy singiel „Unter meiner Haut” oraz jej debiutancki album pod tym samym tytułem, który osiągnął 23 miejsce na niemieckich listach przebojów. Wtedy Elif wyruszyła w swoją pierwszą trasę po niemieckich klubach. Od tego czasu rozpoczęła się jej kariera muzyczna i Elif koncertowała z wieloma znanymi artystami, występowała często w telewizji i publikowała nowe single i płyty. Więcej szczegółowych informacji o Elif możecie znaleźć w internecie. Ja zachęcam was tymczasem do posłuchania kilku jej piosenek.

Link do tekstu piosenki „Unter meiner Haut”

Link do tekstu piosenki „Anlauf nehmen”

Link do tekstu piosenki „Auf halber Strecke”

Miłego słuchania i śpiewania :-)