LEA, właściwie Lea Marie Becker, to niemiecka piosenkarka, autorka tekstów i keyboardzistka.

Lea urodziła się 9 lipca 1992 w mieście Kassel, w Niemczech. Od 2018 mieszka i tworzy w Berlinie. W wieku 15 lat rozpoczęła nagrywanie utworów na YouTube. Jej ballada „Wo ist die Liebe hin” - „Co dalej z tą miłością” miała 2,93 miliony wyświetleń. Uczęszczała do gimnazjum im. Jakuba Grimma w rodzinnym Kassel i w tej szkole zdała egzamin maturalny. Po ukończeniu szkoły średniej wyjechała na pół roku do Argentyny, gdzie pracowała z dziećmi. Zdobyte tam doświadczenia zainspirowały ją do napisania piosenki „Kennst du das?” - „Czy to znasz?”. Studiuje pedagogikę specjalną i muzykologię w Hannoverze. W 2017 roku w towarzystwie zaprzyjaźnionych muzyków wyruszyła w pierwszą trasę koncertową. W styczniu 2020 r. otrzymała złotą płytę, w tym samym roku brała udział w programie „The Voice of Germany” jako trener gościnny w drużynie Nico Santos. Jej najbardziej znane utwory to „Leiser” (2017), „Immer wenn wir uns sehn” (2018), „Zwischen meinen Zeilen” (2018), „Zu dir“ (2018), „Treppenhaus“ (2020) i „Fluss“ (2021).

Posłuchajcie kilku jej piosenek.

Link do tekstu piosenki „Immer wenn wir uns sehn”

Link do tekstu piosenki „Zu dir”

Link do tekstu piosenki „Eigentlich”

Miłego słuchania i śpiewania :-)