Helene Fischer to niemiecka piosenkarka urodzona w Rosji, laureatka wielu nagród muzycznych.

Helene Fischer urodziła się 5 sierpnia 1984r. w Rosji. Gdy miała 4 lata wraz z rodzicami wyemigrowała do Niemiec. Tam zaczęła drogę edukacyjną, po ukończeniu szkoły średniej uczęszczała do Frankfurt Stage & Musical School, gdzie studiowała śpiew i aktorstwo. W międzyczasie występowała na różnych scenach i brała udział w konkursach, gdzie mogła pokazać swój talent. W czasie gdy Helene studiowała, jej mama (Marina Fischer) potajemnie przed córką postanowiła wysłać jej płytę demo z jej piosenkami do różnych studiów, aby dowiedzieć się, jaką reakcję wywoła jej praca ze strony profesjonalistów. Tydzień po wysłaniu nagrań skontaktował się z nimi znany menadżer muzyczny w Niemczech.

W maju 2005 roku 20-letnia Helene po raz pierwszy wystąpiła w duecie z piosenkarzem Florianem Zilbereisenem. Rok później wokalistka wydała swój pierwszy album „Von hier bis unendlich”, a rok później – drugi album zatytułowany „So nah wie Du”. Oba albumy otrzymały status złotej płyty. W latach 2008-2011 Helene Fischer wydała jeszcze 3 albumy, które szybko zostały wykupione przez jej fanów.

Jej utwory były i są nadal docenianie przez odbiorców, co daje jej wielką radość z tego co tworzy oraz mobilizuje do tworzenia dalszych produkcji muzycznych. Poniżej kilka jej utworów:

Link do tekstu piosenki „Atemlos durch die Nacht”

Link do tekstu piosenki „Jetzt oder nie”

Link do tekstu piosenki „Achterbahn”

Miłego słuchania i śpiewania :-)

Julia Piekarska, klasa 8c