LaFee (Christina Klein) jest niemiecką piosenkarką pop-rockową i aktorką pochodzenia greckiego.

Urodziła się 9 grudnia 1990r. w  Stolberg (Rheinland). Jej matka, Keriakoulla, jest z pochodzenia Greczynką i prowadzi bar z przekąskami. Jej ojciec Bernhard, jest kierowcą ciężarówki.

Christina ma brata Andreasa.Jest jednym z najbardziej uznanych niemieckich wykonawców pop-rockowych. Gdy miała dziewięć lat nagrała taśmy demo i wysłała je do kilku produkcji telewizyjnych. W wieku jedenastu lat, za sprawą matki, pojawiła się w telewizyjnym talk-show Arabella, w którym po raz pierwszy wystąpiła przed kamerą. Następnie śpiewała w szkolnym zespole, trafiła do niemieckiego talent-show Star Search, zaś w 2004 roku wzięła udział w austriackim dziecięcym talent-show Kiddy Contest. Jej występ oglądał w telewizji producent muzyczny Bob Arnz wraz ze swoją 9-letnią wówczas córką Leą, której pozytywna reakcja na Klein sprawiła, że Arnz postanowił podpisać z nią kontrakt i wyprodukować album.

W marcu 2006 roku Christina przybrała pseudonim LaFee i wydała swój pierwszy singiel, zatytułowany Virus. Przyniósł on jej wielką popularność. W czerwcu 2006r. ukazał się jej pierwszy album studyjny. Album osiągnął pierwsze miejsce na niemieckich i austriackich listach przebojów. Kolejny album studyjny artystki zatytułowany "Jetzt erst recht" ukazał się w sprzedaży 6 lipca 2007 roku i także trafił na szczyty list przebojów w Niemczech i Austrii. Następnie nagrała jeszcze kolejne 4 albumy studyjne i 30 singli i zdobyła wiele nagród. 27 sierpnia 2022 roku LaFee wyszła za mąż za swojego dotychczasowego partnera podczas ceremonii na zamku Arff, dawnym zamku na wodzie niedaleko Kolonii.

Oto kilka jej utworów:

Link do tekstu piosenki „Mitternacht”

Link to tekstu piosenki „Alles Gute”

Link to tekstu piosenki „Alles ist neu”

Miłego słuchania i śpiewania :-)

Natalia Warzych, klasa 8a