Helene Fischer to niemiecka piosenkarka urodzona w Rosji, laureatka wielu nagród muzycznych.

Helene Fischer urodziła się 5 sierpnia 1984r. w Rosji. Gdy miała 4 lata wraz z rodzicami wyemigrowała do Niemiec. Tam zaczęła drogę edukacyjną, po ukończeniu szkoły średniej uczęszczała do Frankfurt Stage & Musical School, gdzie studiowała śpiew i aktorstwo. W międzyczasie występowała na różnych scenach i brała udział w konkursach, gdzie mogła pokazać swój talent. W czasie gdy Helene studiowała, jej mama (Marina Fischer) potajemnie przed córką postanowiła wysłać jej płytę demo z jej piosenkami do różnych studiów, aby dowiedzieć się, jaką reakcję wywoła jej praca ze strony profesjonalistów. Tydzień po wysłaniu nagrań skontaktował się z nimi znany menadżer muzyczny w Niemczech.

W maju 2005 roku 20-letnia Helene po raz pierwszy wystąpiła w duecie z piosenkarzem Florianem Zilbereisenem. Rok później wokalistka wydała swój pierwszy album „Von hier bis unendlich”, a rok później – drugi album zatytułowany „So nah wie Du”. Oba albumy otrzymały status złotej płyty. W latach 2008-2011 Helene Fischer wydała jeszcze 3 albumy, które szybko zostały wykupione przez jej fanów.

Jej utwory były i są nadal docenianie przez odbiorców, co daje jej wielką radość z tego co tworzy oraz mobilizuje do tworzenia dalszych produkcji muzycznych. Poniżej kilka jej utworów:

 Link do tekstu piosenki „Atemlos durch die Nacht”

Link do tekstu piosenki „Jetzt oder nie”

Link do tekstu piosenki „Achterbahn”

Miłego słuchania i śpiewania :-)

Julia Piekarska, klasa 8c

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

LEA, właściwie Lea Marie Becker, to niemiecka piosenkarka, autorka tekstów i keyboardzistka.

Lea urodziła się 9 lipca 1992 w mieście Kassel, w Niemczech. Od 2018 mieszka i tworzy w Berlinie. W wieku 15 lat rozpoczęła nagrywanie utworów na YouTube. Jej ballada „Wo ist die Liebe hin” - „Co dalej z tą miłością” miała 2,93 miliony wyświetleń. Uczęszczała do gimnazjum im. Jakuba Grimma w rodzinnym Kassel i w tej szkole zdała egzamin maturalny. Po ukończeniu szkoły średniej wyjechała na pół roku do Argentyny, gdzie pracowała z dziećmi. Zdobyte tam doświadczenia zainspirowały ją do napisania piosenki „Kennst du das?” - „Czy to znasz?”. Studiuje pedagogikę specjalną i muzykologię w Hannoverze. W 2017 roku w towarzystwie zaprzyjaźnionych muzyków wyruszyła w pierwszą trasę koncertową. W styczniu 2020 r. otrzymała złotą płytę, w tym samym roku brała udział w programie „The Voice of Germany” jako trener gościnny w drużynie Nico Santos. Jej najbardziej znane utwory to „Leiser” (2017), „Immer wenn wir uns sehn” (2018), „Zwischen meinen Zeilen” (2018), „Zu dir“ (2018), „Treppenhaus“ (2020) i „Fluss“ (2021).

Posłuchajcie kilku jej piosenek.

Link do tekstu piosenki „Immer wenn wir uns sehn”

Link do tekstu piosenki „Zu dir”

Link do tekstu piosenki „Eigentlich”

Miłego słuchania i śpiewania :-)

Alicja Cicha, klasa 8c

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Elif Demirezer (ur. 12 grudnia 1992 w Berlinie) obecnie znana pod pseudonimem ELIF, jest niemiecką piosenkarką i autorką piosenek.

Elif urodziła się jako córka tureckich imigrantów w Berlinie. Dorastała w berlińskiej dzielnicy Moabit. Oprócz występów w szkolnym musicalu i szkolnym chórze Elif jako nastolatka brała lekcje gry na gitarze. W tym czasie napisała swoje pierwsze piosenki. W wieku 16 lat Elif startowała w ósmym sezonie ProSieben-Castingshow Popstars ze swoją własną piosenką „Fliegen”. Razem ze swoim partnerem Niklasem Denninem zajęła drugie miejsce w finale. Po Popstars, Demirezer wzmocniła swoją obecność w Internecie na Facebooku i YouTube, wprowadzając własne piosenki, które były głównie w języku niemieckim. Pracowała również jako blogerka dla „I Love Radio” w Webradio. W 2012 roku Demirezer dołączył do niemieckiego piosenkarza i autora tekstów Tima Bendzko podczas jego listopadowej trasy koncertowej po niemieckich klubach. Towarzyszyła również w 2013 roku Ronanowi Keatingowi podczas jego tournée po Niemczech. W 2013 roku ukazał się jej pierwszy singiel „Unter meiner Haut” oraz jej debiutancki album pod tym samym tytułem, który osiągnął 23 miejsce na niemieckich listach przebojów. Wtedy Elif wyruszyła w swoją pierwszą trasę po niemieckich klubach. Od tego czasu rozpoczęła się jej kariera muzyczna i Elif koncertowała z wieloma znanymi artystami, występowała często w telewizji i publikowała nowe single i płyty. Więcej szczegółowych informacji o Elif możecie znaleźć w internecie. Ja zachęcam was tymczasem do posłuchania kilku jej piosenek.

Link do tekstu piosenki „Unter meiner Haut”

Link do tekstu piosenki „Anlauf nehmen”

Link do tekstu piosenki „Auf halber Strecke”

Miłego słuchania i śpiewania :-)

Maja Sobczak, klasa 8a

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Andrea Berg urodziła się 28 stycznia 1966 roku, w Krefeld. Jest ona niemiecką piosenkarką oraz laureatką złotych jak i platynowych płyt.

Z zawodu jest pielęgniarką, muzyczną karierę rozpoczęła w 1993 roku, kiedy to producent Eugen Römer po wysłuchaniu jej kasety demo, zafascynowany jej głosem, w ciągu tygodnia nagrał jej pierwsze piosenki na debiutancki album „Du bist frei” (Jesteś wolny). Wśród nich przebojem okazała się piosenka „Kilimandżaro”. Ten sam producent wydał jej kolejny album „Gefühle” (Uczucia), dzięki któremu odniosła sukces w swojej karierze muzycznej.

W Roku 1997 nagrała kolejny album „Träume lügen nicht” (Marzenia nie kłamią), a piosenka tytułowa „Träume lügen nicht” przez 15 tygodni utrzymywała się na 1 miejscu radiowej listy przebojów. Kolejne lata przyniosły piosenkarce kolejne albumy i nagrody, a album „Best of” przez rekordowy okres 317 tygodni znajdował się wśród 100 najlepszych albumów na niemieckiej TOP-liście i znajdował się tam najdłużej z wszystkich albumów tej listy.

Z życia prywatnego, można zdradzić, że Andrea jest matką córki Leny-Marii, byłą żoną piosenkarza Olafa Henninga (2002-2004), a od roku 2007 jest żoną menedżera piłkarskiego i hotelowego Ulricha Ferbera.

Poniżej kilka jej utworów:

Link do tekstu piosenki „Du hast mich tausendmal belogen”

Link do tekstu piosenki „Der letzte Tag im Paradies”

Link do tekstu piosenki „Dezembernacht”

Miłego słuchania i śpiewania :-)

Zofia Wdowczyk, klasa 8a

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Mark Forster to niemiecki piosenkarz polskiego pochodzenia oraz autor tekstów.

Matka Marka Forstera pochodzi z Warszawy, ale on sam dorastał w Winnweiler. Później przeniósł się do Berlina, gdzie jako pianista, wokalista i autor tekstów pisał m.in. muzykę oraz dżingle dla telewizji. W 2010 podpisał kontrakt z wytwórnią Four Music. 18 maja 2012 wydał swój pierwszy singel „Auf dem Weg”, a 1 czerwca tego samego roku – debiutancki album studyjny, zatytułowany „Karton”. Piosenki z płyty zostały nagrane z producentem Ralfem Christianem Mayerem i koproducentem Sebastianem Böhnischem w Niemczech, Francji i Hiszpanii. Wystąpił gościnnie na wydanym 15 listopada 2013 singlu „Einer dieser Steine" rappera Sido, który zrewanżował się Markowi występując w utworze „Au revoir”, pierwszym singlu z drugiego albumu „Bauch und Kopf”. W 2015 występował w trzeciej edycji programu The Voice Kids w roli opiekuna i członka jury. 21 sierpnia 2015 ukazał się jego trzeci singel „Bauch und Kopf”, z którym tydzień później zajął pierwsze miejsce podczas Bundesvision Song Contest. Jesienią 2017 roku zastąpił Andreasa Bourani na fotelu jurora w programie The Voice of Germany. W grudniu 2017 roku, podczas koncertu bożonarodzeniowego "Sing meinen Song – Das Weihnachtskonzert" w telewizji VOX, po raz pierwszy zaśpiewał publicznie w języku polskim. Wykonał wtedy kolędę „Lulajże Jezuniu”. W kwietniu 2018 wystąpił ponownie jako juror The Voice Kids. Kilka razy występował też jako gospodarz w programie "Sing meinen Song".

Zachęcam do słuchania piosenek Marka Forstera. Poniżej znajdziecie kilka z nich.

Link do tekstu piosenki „194 Länder”

Link do tekstu piosenki „747”

Link do tekstu piosenki „A-N-N-A”

Miłego słuchania i śpiewania :-)

Nicole Jaśniuk, Klasa 8a

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Vision and Values
We welcome and value different journeys through kindness, simplicity and humour.