Elif Demirezer (ur. 12 grudnia 1992 w Berlinie) obecnie znana pod pseudonimem ELIF, jest niemiecką piosenkarką i autorką piosenek.

Elif urodziła się jako córka tureckich imigrantów w Berlinie. Dorastała w berlińskiej dzielnicy Moabit. Oprócz występów w szkolnym musicalu i szkolnym chórze Elif jako nastolatka brała lekcje gry na gitarze. W tym czasie napisała swoje pierwsze piosenki. W wieku 16 lat Elif startowała w ósmym sezonie ProSieben-Castingshow Popstars ze swoją własną piosenką „Fliegen”. Razem ze swoim partnerem Niklasem Denninem zajęła drugie miejsce w finale. Po Popstars, Demirezer wzmocniła swoją obecność w Internecie na Facebooku i YouTube, wprowadzając własne piosenki, które były głównie w języku niemieckim. Pracowała również jako blogerka dla „I Love Radio” w Webradio. W 2012 roku Demirezer dołączył do niemieckiego piosenkarza i autora tekstów Tima Bendzko podczas jego listopadowej trasy koncertowej po niemieckich klubach. Towarzyszyła również w 2013 roku Ronanowi Keatingowi podczas jego tournée po Niemczech. W 2013 roku ukazał się jej pierwszy singiel „Unter meiner Haut” oraz jej debiutancki album pod tym samym tytułem, który osiągnął 23 miejsce na niemieckich listach przebojów. Wtedy Elif wyruszyła w swoją pierwszą trasę po niemieckich klubach. Od tego czasu rozpoczęła się jej kariera muzyczna i Elif koncertowała z wieloma znanymi artystami, występowała często w telewizji i publikowała nowe single i płyty. Więcej szczegółowych informacji o Elif możecie znaleźć w internecie. Ja zachęcam was tymczasem do posłuchania kilku jej piosenek.

Link do tekstu piosenki „Unter meiner Haut”

Link do tekstu piosenki „Anlauf nehmen”

Link do tekstu piosenki „Auf halber Strecke”

Miłego słuchania i śpiewania :-)

Maja Sobczak, klasa 8a

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Andrea Berg urodziła się 28 stycznia 1966 roku, w Krefeld. Jest ona niemiecką piosenkarką oraz laureatką złotych jak i platynowych płyt.

Z zawodu jest pielęgniarką, muzyczną karierę rozpoczęła w 1993 roku, kiedy to producent Eugen Römer po wysłuchaniu jej kasety demo, zafascynowany jej głosem, w ciągu tygodnia nagrał jej pierwsze piosenki na debiutancki album „Du bist frei” (Jesteś wolny). Wśród nich przebojem okazała się piosenka „Kilimandżaro”. Ten sam producent wydał jej kolejny album „Gefühle” (Uczucia), dzięki któremu odniosła sukces w swojej karierze muzycznej.

W Roku 1997 nagrała kolejny album „Träume lügen nicht” (Marzenia nie kłamią), a piosenka tytułowa „Träume lügen nicht” przez 15 tygodni utrzymywała się na 1 miejscu radiowej listy przebojów. Kolejne lata przyniosły piosenkarce kolejne albumy i nagrody, a album „Best of” przez rekordowy okres 317 tygodni znajdował się wśród 100 najlepszych albumów na niemieckiej TOP-liście i znajdował się tam najdłużej z wszystkich albumów tej listy.

Z życia prywatnego, można zdradzić, że Andrea jest matką córki Leny-Marii, byłą żoną piosenkarza Olafa Henninga (2002-2004), a od roku 2007 jest żoną menedżera piłkarskiego i hotelowego Ulricha Ferbera.

Poniżej kilka jej utworów:

Link do tekstu piosenki „Du hast mich tausendmal belogen”

Link do tekstu piosenki „Der letzte Tag im Paradies”

Link do tekstu piosenki „Dezembernacht”

Miłego słuchania i śpiewania :-)

Zofia Wdowczyk, klasa 8a

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Mark Forster to niemiecki piosenkarz polskiego pochodzenia oraz autor tekstów.

Matka Marka Forstera pochodzi z Warszawy, ale on sam dorastał w Winnweiler. Później przeniósł się do Berlina, gdzie jako pianista, wokalista i autor tekstów pisał m.in. muzykę oraz dżingle dla telewizji. W 2010 podpisał kontrakt z wytwórnią Four Music. 18 maja 2012 wydał swój pierwszy singel „Auf dem Weg”, a 1 czerwca tego samego roku – debiutancki album studyjny, zatytułowany „Karton”. Piosenki z płyty zostały nagrane z producentem Ralfem Christianem Mayerem i koproducentem Sebastianem Böhnischem w Niemczech, Francji i Hiszpanii. Wystąpił gościnnie na wydanym 15 listopada 2013 singlu „Einer dieser Steine" rappera Sido, który zrewanżował się Markowi występując w utworze „Au revoir”, pierwszym singlu z drugiego albumu „Bauch und Kopf”. W 2015 występował w trzeciej edycji programu The Voice Kids w roli opiekuna i członka jury. 21 sierpnia 2015 ukazał się jego trzeci singel „Bauch und Kopf”, z którym tydzień później zajął pierwsze miejsce podczas Bundesvision Song Contest. Jesienią 2017 roku zastąpił Andreasa Bourani na fotelu jurora w programie The Voice of Germany. W grudniu 2017 roku, podczas koncertu bożonarodzeniowego "Sing meinen Song – Das Weihnachtskonzert" w telewizji VOX, po raz pierwszy zaśpiewał publicznie w języku polskim. Wykonał wtedy kolędę „Lulajże Jezuniu”. W kwietniu 2018 wystąpił ponownie jako juror The Voice Kids. Kilka razy występował też jako gospodarz w programie "Sing meinen Song".

Zachęcam do słuchania piosenek Marka Forstera. Poniżej znajdziecie kilka z nich.

Link do tekstu piosenki „194 Länder”

Link do tekstu piosenki „747”

Link do tekstu piosenki „A-N-N-A”

Miłego słuchania i śpiewania :-)

Nicole Jaśniuk, Klasa 8a

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Kerstin Ott to niemiecka piosenkarka, autorka tekstów, gitarzystka i DJ . 

Stała się znana dzięki piosence „Die immer lacht” (Ta, która zawsze się śmieje), która została zremiksowana przez niemiecki zespół DJ-ów i producentów Stereoact. W styczniu 2016 roku piosenka znalazła się na szczycie niemieckich i austriackich list przebojów singli, a także dotarła do szwajcarskich list przebojów. Artystka nagrała piosenkę jako około 2005 roku. Według jej własnych relacji, napisała „Die immer lacht” w zaledwie pięć minut przy kuchennym stole dla przyjaciela, który był wtedy chory. Kerstin Ott mieszka w Heide w Holstein od dziecka. W dzieciństwie brała udział w konkursach talentów, śpiewała w chórze Rolfa Zuckowskiego. Występowała również jako DJ. Przed sukcesem odniesionym przez przebój „Die immer lacht” Kerstin Ott pracowała jako malarka. Na początku 2016 roku odbyła pierwsze tournée po krajach niemieckojęzycznych.

Posłuchajcie kilku piosenek śpiewanych przez Kerstin Ott.

Link do tekstu piosenki „Die immer lacht”

Link do tekstu piosenki „Schau mal!”

Link do tekstu piosenki „Herzbewohner”

Miłego słuchania i śpiewania :-)

Oliwia Gruszka, Klasa 8a

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Philipp Poisel to piosenkarz urodzony 18 czerwca 1983 roku w Ludwigsburgu.

Philipp Poisel zajmuje się muzyką od dziecka. Swoją przygodę z muzyką zaczął grą na perkusji i gitarze. Swój pierwszy utwór nagrał magnetofonem. Śpiewał w chórze, lecz krytyka innych sprawiła, że zrezygnował ze śpiewania na jakiś czas. Po zdaniu matury chciał zostać nauczycielem języka angielskiego, plastyki i muzyki. Nie dostał się na studia wyższe, ponieważ nie zdał egzaminu wstępnego z muzyki. Jednak jego kariera związana z muzyką się tu nie kończy. Po wielu podróżach po Europie Poisel poznał swojego przyszłego producenta Franka Pilsla, z którym latem 2006 roku nagrał pierwsze wersje demo swoich piosenek. Poisel założył również własną wytwórnię płytową Holunder-Records.

W 2007 roku niemiecki muzyk Herbert Grönemeyer zauważył Poisela i podpisał on wtedy kontrakt z jego wytwórnią płytową Greenland. 29 sierpnia 2008 roku debiutancki album „Poisela Where Does Your Heaven Begin?” ujrzał światło dzienne. Kolejny album „Bis nach Toulouse” został wydany w 2010 roku i osiągnął ósme miejsce na niemieckich listach przebojów. Utrzymywał się w pierwszej pięćdziesiątce przez osiem tygodni, przewyższając sukces debiutanckiego albumu. W sierpniu 2012 roku Poisel wydał koncertowy album „Projekt Seerosenteich”, na którym zinterpretował 19 swoich utworów z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego i fortepianu. Album trafił od razu na pierwsze miejsce na niemieckich listach przebojów. Również w sierpniu 2012 roku ukazał się singiel „Wolke 7”, duet Poisela z Maxem Herre, który przez pięć tygodni utrzymywał się w pierwszej dziesiątce niemieckich list przebojów. Kolejne single Poisela również plasowały się bardzo wysoko nie tylko w Niemczech, ale również w Austrii. Jego trzeci album studyjny „Mein Amerika” ukazał się w lutym 2017 roku, a czwarty „Neon” we wrześniu 2021 roku.

Zachęcam do posłuchania kilku utworów Philippa Poisela.

Link do tekstu piosenki „Immer wenn einer”

Link do tekstu piosenki „Was von uns bleibt”

Link do tekstu piosenki „Alt und grau”

Miłego słuchania i śpiewania :-)

Patrycja Maciejewska, klasa 8c

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Vision and Values
We welcome and value different journeys through kindness, simplicity and humour.