Podsumowanie konkursu wiedzy o legendach kaliskich

Dziś nadszedł czas na podsumowanie konkursu świetlicowego widzy o legendach kaliskich.
Celem konkursu było przede wszystkim poznanie legend kaliskich, pogłębienie wiedzy o historii Kalisza, promowanie miasta Kalisza jako miasta z bogatą tradycją i kulturą, a także kształtowanie postawy szacunku dla swojej „małej ojczyzny”.
Przez cały okres trwania konkursu, uczniowie klas 1-3 poznali 7 legend kaliskich m. in. O powstaniu Kalisza, o Baszcie Dorotce czy Milczących Żabach. Na zakończenie ukazał się test, który za zadanie miał wyłonić zwycięzców.

Zwycięzcą okazała się Zofia Łuczak z klasy 2a, która świetnie poradziła sobie z pytaniami konkursowymi. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów. :)

Klaudia Biel, wychowawczyni świetlicy szkolnej.