e693c1ad8f3d90bfc6c368bacbe2ee62 1280x800

Nature soundmap to strona internetowa, nad którą pracowało blisko 100 profesjonalnych dźwiękowców. To przyjemny i interaktywny sposób na odkrywanie naturalnych dźwięków naszej planety – wystarczy kliknąć w dowolne miejsce na mapie, żeby doświadczyć pejzażu dźwiękowego w lesie deszczowym, symfonii żab i ptaków, lub posłuchać fal rozbijających się o brzeg.

Wiele dźwięków to nagrania stereo wykonane przy użyciu dwóch mikrofonów. Jak wyjaśniają autorzy strony, taka technika jak najdokładniej imituje naturalne wrażenia i zapewnia realistyczne odwzorowanie wszystkich dźwięków w danym środowisku lub lokalizacji. „Wystarczy, że usiądziesz wygodnie, zamkniesz oczy i odprężysz się, słuchając dobrze nagranego pejzażu dźwiękowego, i po chwili poczujesz się, jakbyś naprawdę tam był!” Dobre słuchawki, jak zaznaczają dźwiękowcy, z pewnością pozwolą wzmocnić doznania.

Choć główny nacisk położony jest na całych pejzażach dźwiękowych, strona oferuje także wybrane nagrania indywidualnych gatunków, które są szczególnie wybitnymi lub interesującymi dźwiękami w królestwie zwierząt.

Jeśli jesteś zainteresowany przesłaniem własnego nagrania, wystarczy, że odwiedzisz te stronę z wytycznymi, żeby dowiedzieć się więcej.

Wystarczy kliknąć:

Nature Soundmap

Miłego słuchania:)

                                                                                                                                                                  W.R.