Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia mamy dla Was propozycję wykonania samodzielnie przepięknej świątecznej dekorelacji, którą będziecie mogli zawiesić np na drzwiach swoich domów. Wykonanie jest bardzo proste, a efekt zachwycający.

Potrzebować będziecie:

1 pomarańcza

trochę masy solnej

foremki do pierników

kilka szyszek

sznurek

farby i pędzelek

kawałek niewielkiej ale grubszej gałęzi

Pierwszym krokiem będzie wykonanie masy solnej, przepis jest bardzo łatwy :

do miski wsypujemy szklankę soli, szklankę mąki dolewamy stopniowo wody i wszystko razem mieszamy, aż uzyskamy jednolita masę. Następnie wałkujemy na grubość ok 0,5cm i wyciskamy foremkami dowolne kształty. Pamiętajmy aby w każdym wyciśniętym kształcie zrobić niewielką dziurkę, żeby później powiesić nasze figurki. Odstawiamy je gdzieś na bok na noc.

Kolejnym krokiem jest znalezienie odpowiedniej gałęzi i kilku szyszek. Bierzemy kawałek sznurka i zawiązujemy go na obu krawędziach gałęzi, na tym zawiśnie nasza dekoracja. Szyszki też obwiązujemy sznureczkiem i przywiązujemy w dowolnym miejscu na gałęzi.

Następnie bierzemy pomarańczę kroimy cztery plasterki i układamy je np na grzejniki aby wyschły. Pozostałą część pomarańczy możemy zjeść, jest bardzo smaczna, zdrowa i na pewno kojarzy się ze świętami. Gdy plasterki pomarańczy będą już suche zawieszamy je na sznureczku i również w dowolnym miejscy zawieszamy na naszej gałęzi.

Nasze wyschnięte już figurki z masy solnej malujemy farbami na dowolny kolor, najlepiej taki, który kojarzy nam się ze świętami Bożego Narodzenia. Gdy je umalujemy z obu stron, czekamy chwilę aż farba wyschnie i wieszamy je na naszej gałęzi. I gotowe!!131907547 177528307425150 2967883942036812740 n

Dagmara Stodulska