Wybór przyszłego zawodu jest bardzo ważną kwestią w życiu każdej osoby. Człowiek spędza około 50 % swojego życia w pracy, więc najlepszym sposobem na osiągnięcie satysfakcji z życia i wykonywanej pracy będzie wybór zawodu nie tylko podobnego do swoich zainteresowań, ale również takiego, na który jest popyt.

Do zawodów, których brakuje na rynku pracy, należą:

1. Zawód lekarza - ceniony w każdym kraju, gdyż medyków zawsze jest niewystarczająca ilość. Dlatego prywatne kliniki podnoszą wynagrodzenie, żeby zainteresować i zachęcić do pracy młodych specjalistów. 

2. Grafik komputerowy - w  tym zawodzie odnajdą się osoby kreatywne, które potrafią w prosty sposób pokazać najlepsze strony produktu przy użyciu programów komputerowych. Firmy szukają właśnie takich osób, które portrafią wypromować produkty za pomocą wirtualnych narzędzi. 

3. Dietetyk/Trener osobisty - coraz większa ilość ludzi uprawia sport, chodzi na siłownie lub biega. Społeczeństwo zaczęło dbać o swój wygląd i samopoczucie, a co za tym idzie, zwiększyło się zapotrzebowanie na osoby motywujące i propagujące zdrowy styl życia.

Warto zapamiętać nazwy zawodów w języku angielskim:

jobs article a and an activities with music songs nursery rhymes flashca 104592 1Źródło: islcollective

Zapraszam do wykonania quizów sprawdzających znajomość słownictwa:

Quiz - jobs

                                        Zadanie - wordwall

 

                                                                                                                        Karolina Prętczyńska