Dziewczęta z klasy 6c zmieniły naszą szkołę w profesjonalne studio telewizyjne i nakręciły z panem Edmundem Symanowiczem, nauczycielem j. niemieckiego, teledysk do popularnego przeboju „Eins, zwei, Polizei” włoskiego muzyka Mo-Do.

1

2

3

4

5

6

7

8

1

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Beatrice Egli to szwajcarska piosenkarka, która stała się znana po wygraniu dziesiątego sezonu niemieckiego programu telewizyjnego Deutschland sucht den Superstar.

Beatrice Egli urodziła się 21 czerwca 1988 roku w austriacko-szwajcarskiej rodzinie. Śpiewa od dziewiątego roku życia. W wieku 14 lat zaczęła uczęszczać na lekcje śpiewu i występować na festiwalach folklorystycznych. W 2007 roku Egli połączyła siły z Lys Assia, uznaną artystką, z którą razem wydała album „Sag mir wo wohnen die Engel”. Utwór tytułowy z tego albumu stał się jej oficjalnym singlem. W kwietniu 2007 roku wzięli udział w Grand Prix der Volksmusik (konkursie Grand Prix muzyki ludowej) awansując do finałowej szesnastki i zajmując 12 miejsce. W 2009 roku wystąpiła z piosenką ,,Lippenstift” w Musikantenstadl, telewizyjnym programie rozrywkowym na żywo nadawanym w całej Austrii, Niemczech i Szwajcarii, zawierającym popularną muzykę ludową i szlagierową. Przez pewien czas uczyła się fryzjerstwa, a w 2011 roku wstąpiła do szkoły aktorskiej. Następnie wydała swoją piosenkę „Mein Herz” i ten singiel znalazł się na szczycie niemieckich, szwajcarskich i austriackich list przebojów. Jej najnowszym albumem jest „Wohlfühlgarantie”, który ukazał się 16 marca 2018 roku. Zawiera on 21 utworów. Ostatni utwór na płycie „Alperose” zaśpiewała w swoim ojczystym szwajcarskim dialekcie.

Poniżej kilka jej utworów:

Link do tekstu piosenki „Ohne Worte”

Link do tekstu piosenki „Herzgesteuert”

Link do tekstu piosenki „Wir leben laut”

Miłego słuchania i śpiewania :-)

Julia Piekarska, klasa 8c

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Helene Fischer to niemiecka piosenkarka urodzona w Rosji, laureatka wielu nagród muzycznych.

Helene Fischer urodziła się 5 sierpnia 1984r. w Rosji. Gdy miała 4 lata wraz z rodzicami wyemigrowała do Niemiec. Tam zaczęła drogę edukacyjną, po ukończeniu szkoły średniej uczęszczała do Frankfurt Stage & Musical School, gdzie studiowała śpiew i aktorstwo. W międzyczasie występowała na różnych scenach i brała udział w konkursach, gdzie mogła pokazać swój talent. W czasie gdy Helene studiowała, jej mama (Marina Fischer) potajemnie przed córką postanowiła wysłać jej płytę demo z jej piosenkami do różnych studiów, aby dowiedzieć się, jaką reakcję wywoła jej praca ze strony profesjonalistów. Tydzień po wysłaniu nagrań skontaktował się z nimi znany menadżer muzyczny w Niemczech.

W maju 2005 roku 20-letnia Helene po raz pierwszy wystąpiła w duecie z piosenkarzem Florianem Zilbereisenem. Rok później wokalistka wydała swój pierwszy album „Von hier bis unendlich”, a rok później – drugi album zatytułowany „So nah wie Du”. Oba albumy otrzymały status złotej płyty. W latach 2008-2011 Helene Fischer wydała jeszcze 3 albumy, które szybko zostały wykupione przez jej fanów.

Jej utwory były i są nadal docenianie przez odbiorców, co daje jej wielką radość z tego co tworzy oraz mobilizuje do tworzenia dalszych produkcji muzycznych. Poniżej kilka jej utworów:

 Link do tekstu piosenki „Atemlos durch die Nacht”

Link do tekstu piosenki „Jetzt oder nie”

Link do tekstu piosenki „Achterbahn”

Miłego słuchania i śpiewania :-)

Julia Piekarska, klasa 8c

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

LEA, właściwie Lea Marie Becker, to niemiecka piosenkarka, autorka tekstów i keyboardzistka.

Lea urodziła się 9 lipca 1992 w mieście Kassel, w Niemczech. Od 2018 mieszka i tworzy w Berlinie. W wieku 15 lat rozpoczęła nagrywanie utworów na YouTube. Jej ballada „Wo ist die Liebe hin” - „Co dalej z tą miłością” miała 2,93 miliony wyświetleń. Uczęszczała do gimnazjum im. Jakuba Grimma w rodzinnym Kassel i w tej szkole zdała egzamin maturalny. Po ukończeniu szkoły średniej wyjechała na pół roku do Argentyny, gdzie pracowała z dziećmi. Zdobyte tam doświadczenia zainspirowały ją do napisania piosenki „Kennst du das?” - „Czy to znasz?”. Studiuje pedagogikę specjalną i muzykologię w Hannoverze. W 2017 roku w towarzystwie zaprzyjaźnionych muzyków wyruszyła w pierwszą trasę koncertową. W styczniu 2020 r. otrzymała złotą płytę, w tym samym roku brała udział w programie „The Voice of Germany” jako trener gościnny w drużynie Nico Santos. Jej najbardziej znane utwory to „Leiser” (2017), „Immer wenn wir uns sehn” (2018), „Zwischen meinen Zeilen” (2018), „Zu dir“ (2018), „Treppenhaus“ (2020) i „Fluss“ (2021).

Posłuchajcie kilku jej piosenek.

Link do tekstu piosenki „Immer wenn wir uns sehn”

Link do tekstu piosenki „Zu dir”

Link do tekstu piosenki „Eigentlich”

Miłego słuchania i śpiewania :-)

Alicja Cicha, klasa 8c

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Elif Demirezer (ur. 12 grudnia 1992 w Berlinie) obecnie znana pod pseudonimem ELIF, jest niemiecką piosenkarką i autorką piosenek.

Elif urodziła się jako córka tureckich imigrantów w Berlinie. Dorastała w berlińskiej dzielnicy Moabit. Oprócz występów w szkolnym musicalu i szkolnym chórze Elif jako nastolatka brała lekcje gry na gitarze. W tym czasie napisała swoje pierwsze piosenki. W wieku 16 lat Elif startowała w ósmym sezonie ProSieben-Castingshow Popstars ze swoją własną piosenką „Fliegen”. Razem ze swoim partnerem Niklasem Denninem zajęła drugie miejsce w finale. Po Popstars, Demirezer wzmocniła swoją obecność w Internecie na Facebooku i YouTube, wprowadzając własne piosenki, które były głównie w języku niemieckim. Pracowała również jako blogerka dla „I Love Radio” w Webradio. W 2012 roku Demirezer dołączył do niemieckiego piosenkarza i autora tekstów Tima Bendzko podczas jego listopadowej trasy koncertowej po niemieckich klubach. Towarzyszyła również w 2013 roku Ronanowi Keatingowi podczas jego tournée po Niemczech. W 2013 roku ukazał się jej pierwszy singiel „Unter meiner Haut” oraz jej debiutancki album pod tym samym tytułem, który osiągnął 23 miejsce na niemieckich listach przebojów. Wtedy Elif wyruszyła w swoją pierwszą trasę po niemieckich klubach. Od tego czasu rozpoczęła się jej kariera muzyczna i Elif koncertowała z wieloma znanymi artystami, występowała często w telewizji i publikowała nowe single i płyty. Więcej szczegółowych informacji o Elif możecie znaleźć w internecie. Ja zachęcam was tymczasem do posłuchania kilku jej piosenek.

Link do tekstu piosenki „Unter meiner Haut”

Link do tekstu piosenki „Anlauf nehmen”

Link do tekstu piosenki „Auf halber Strecke”

Miłego słuchania i śpiewania :-)

Maja Sobczak, klasa 8a

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Vision and Values
We welcome and value different journeys through kindness, simplicity and humour.